Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Ako vykladať karty: Je to jednoduché, zvládnete to aj bez kartárky

Redakce doporučuje

Pokiaľ patríte k tým, ktorých láka nahliadnuť do budúcnosti i minulosti, výklad z kariet by mohol byť presne pre vás. A nemusíte využívať služby kartárok, vyskúšajte svoj cit pre vec a skúste do kartárstva preniknúť sami. Existujú postupy, s ktorými topí kariet odhalí aj začiatočník.

Deti vyžadujú našu lásku a starostlivosť. Pozor na situáciu, keď po rozvode jeden z rodičov začne dieťaťom manipulovať.

Vykladanie kariet je veľmi stará technika, legendy prisudzujú prevádzkovanie týchto vešteckých praktík už starej Číne a Egyptu, ktorý je údajne kolískou tarotu. Do Európy vraj tarot priniesli už v 14. storočí Rómovia, a vtedy veštenie z kariet, dlho považované za rómsku doménu, začalo aj napriek nepriazni cirkvi svoju európsku etapu, ktorá trvá v určitej miere dodnes.

Na výklad je možné použiť ako karty špeciálne vykladacie, tak bežné hracie. Práve spomínané tarotové karty sa pre začiatočníkov príliš nehodia, pretože vyžadujú dlhšie štúdium a skúsenosti, lepšie je siahnuť po kartách mariášových alebo vykladacích obrázkových.

Podľa kartárskych legiend by vám mal karty niekto darovať, aby mali vešteckú moc. Tomu veriť môžete, ale nemusíte. Každopádne, ak si ich kúpite, mali by ste sa s nimi najprv zžiť, nosiť ich pri sebe, skrátka ich nebrať ako bežnú vec, ale vec, ktorá pre vás má svoj význam. Mali by ste ich uchovávať na mieste, kam máte prístup iba vy sami, a nemali by vám slúžiť na iné účely ako výklady.

Sám výklad by mal byť do značnej miery rituál, okamih oslobodenia sa od bežných starostí. Mal by u neho byť prítomný len ten, kto vykladá, a ten, komu je vykladané. Vykladať niekomu inému je ale možné až po tom, čo zákonitosti výkladu dôkladne naštudujete a získate v ňom určitú prax, takže najskôr trénujte na sebe.

Všeobecne platí, že karty je vždy potrebné dôkladne zamiešať, po miešaní sa vytvorí jedna kôpka, ktorú ľubovoľnou rukou zložíte na tri kôpky, ktoré opäť zložíte v jednu. Môže sa snímať ľavou rukou (od srdca), ale nie je to nutné. Karty potom skladajte do tvaru podľa zvoleného postupu výkladu a postupne ich otáčajte.

Najvhodnejšie pre začiatočníkov sú obrázkové karty, obľúbené sú napríklad karty Lenormand, pomenované podľa Marie Anne Lenormand, legendárnej francúzskej kartárky žijúcej na prelome 18. a 19. storočia, ktorá ich spôsob výkladu vytvorila. Sama veštila viac ako 40 rokov a radila údajne aj takým celebritám, ako boli vodcovia francúzskej revolúcie Marat a Robespierre a neskôr Napoleon aj jeho žena Jozefína. Systém, ktorý madam Lenormand vytvorila, obsahuje 36 kariet, ktoré je možné zakúpiť aj s priloženou brožúrou, v ktorej naštudujete, ako karty vykladať a ich význam správne interpretovať. Veľmi dôležitý je aj kontext, avšak to už je aj otázka praxe.

Pokiaľ by ste sa chceli pustiť do výkladu z mariášových kariet, tu majú hlavný význam jednotlivé farby a figúry. Srdce, káry, piky a kríže sú prirovnávané k živlom, teda vode, vzduchu, ohňu a zemi, a zodpovedajú ich symbolike. Významovo šťastnejšie sú srdcia a káry, nešťastnejšie sú piky a hlavne kríže. Významy je ale potrebné opäť zasadiť do kontextu, čo už vyžaduje určitú skúsenosť. Pracuje sa s celým balíčkom kariet, ktoré sa vykladajú do štyroch radov po ôsmich, ale sú aj iné spôsoby.

Existuje aj spôsob výkladu typu áno-nie, ktorý by vám mal pomôcť zodpovedať každú otázku. Z balíčka si vytiahnete kartu, pokiaľ je to osoba, odpoveď je neutrálna, ak sú to karty významovo šťastné, odpoveď je áno, pokiaľ nešťastné, odpoveď značí nie.

Existujú ale rôzne spôsoby výkladov a vy si po ich naštudovaní môžete zvoliť ten, ktorý vám najviac vyhovuje a ten prijať za svoj.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img