Pátek, 24 května, 2024
- Reklama -události

Aktuálne trendy vo svete záhradného nábytku na leto 2024

Redakce doporučuje

Aj svet záhradného nábytku podlieha určitým trendom a sezónnym zmenám. Čo bude v tejto sfére hitom v lete roku 2024? Bez čoho sa určite nezaobídeme?

Nechajte sa očariť vintage štýlom

Aj svet záhradného nábytku akcentuje určité trendy až módne výstrelky. Najmä podnety z druhej skupiny často neprežijú jedinú sezónu.
Avšak jednoznačne nezaškodí sa aspoň nadrobno inšpirovať a vniesť na svoju záhradu či balkón závan kreativity. Klasický záhradný nábytok totiž rozhodne nemusí byť nuda a neuspokojí sa len so štandardným skladacím stolom a stoličkami.


V súčasnej dobe tak tomuto segmentu napríklad jednoznačne vládne retro a vintage štýl. Do takéhoto poňatia sa hodí predovšetkým kovové prevedenie typické svojim zdobením so zaoblenými líniami. Kto preferuje drevo, bude sa mu páčiť nábytok s efektnou patinou.


A pokiaľ nemáte možnosť takúto alternatívu zaobstarať alebo jednoducho napríklad svoj praktický skladací nábytok meniť teraz nechcete, vtlačte mu retro tvár dobrou úpravou. Poslúži napríklad háčkované vankúšiky. A to napríklad v zelenej farbe.

Vládne stredomorský štýl aj kompaktný nábytok

Práve zemité odtiene, ako je terakota, žltá, teplá biela a tóny modrej a zelenej, ideálne ladia k stredomorskému štýlu, ktorý je ďalším výrazným trendom tohto roku. Dopĺňajú ho prírodné materiály ako drevo, ratan, kamenina, kov a bavlna.

Do tohto štýlu ideálne zapadajú aj rastliny. Zvoliť môžete tie v kvetináčoch alebo pnúce. Kto má pergolu, môže ju využiť ako oporu. Aj na balkón však môžete podobnú konštrukciu nainštalovať. Poslúži jednoduchý skladaci párty stan.

S tým, ako sa zhoršuje dostupnosť bývania, zmenšujú sa byty a celkovo dostupný priestor na život. To je zrejmé aj na balkónoch. Rastie tak aj dopyt po kompaktnom a skladacom záhradnom nábytku, ktorý sa dobre zmestí do obmedzených priestorov. Hodiť sa vám môže napríklad skladací okrúhly stôl, ktorý pôsobí veľmi elegantne.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Čo sú kanabinoidy a ako fungujú?

Kanabinoidy predstavujú látky, o ktorých sa čoraz častejšie hovorí v súvislosti so širokým spektrom ich pozitívnych účinkov. Ktoré sú...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img