Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Pleťové masky z domácich surovín: Sú účinné, lacné a príprava je jednoduchá

Redakce doporučuje

Krásna pleť je ideálom snáď vo všetkých kultúrach, tá naša nie je výnimkou. Za prípravky, ktoré nám majú pomôcť tento ideál dosiahnuť, sme ochotné minúť nemalé peniaze. Pritom skvelé výsledky v starostlivosti o všetky typy pleti môžeme dosiahnuť aj s bežnými surovinami, ktoré máme doma. Stačí iba vedieť, ako ich použiť.

Pleťové masky sú dôležitou súčasťou kozmetickej rutiny. Priemysel krásy na nás chrlí nespočetné množstvo typov masiek, plátienkové, gélové, zlupovacie, dokonca z nanovlákien alebo s časticami drahých kovov. Dobrú službu nám pritom urobia aj bežné suroviny, ktoré používame dennodenne v kuchyni. Tieto zaručene čerstvé masky bez aditív ako silikóny, parabény či parfumy, ktoré môžu našu pleť podráždiť, uspokoja všetky typy pleti, a navyše sú cenovo dostupné. Prinášame výber tých najlepších, s ktorými vyriešite najčastejšie problémy, ktoré s pleťou zažívame. Nie je iste treba hovoriť, že všetky masky sa aplikujú na odlíčenú a očistenú tvár. Je vhodné dať si masku po kúpeli alebo sprche, keď je pleť uvoľnená a lepšie prijme všetky prospešné látky. Masky nanášame vatovým tampónom alebo na to určeným kozmetickým štetcom, zmývame vlažnou vodou a potom použijeme náš obvyklý hydratačný krém.

Pre suchú pleť
Suchá pleť vám bude vďačná za vlahu, ktorú jej poskytne domáca pleťová maska ​​z medu a olivového oleja. Med je skvelým prírodným hydratačným prostriedkom, obsahuje antioxidanty, vitamíny a pôsobí aj ako prírodné antibiotikum. Olivový olej je taktiež známy pre svoje blahodárne zloženie, obsahuje antioxidanty a vitamíny rozpustné v tukoch. Zmiešajte teda tieto dve suroviny, naneste, nechajte 10 minút pôsobiť a potom opláchnite.

Pre mastnú pleť
Zmiešajte vaječný žĺtok, lyžicu medu, lyžicu olivového oleja a pol šálky rozdrvených ovsených vločiek. Mastná pleť znesie viac, preto môžete masku nechať pôsobiť až 20 minút, potom ju opláchnite. Odmenou by vám mala byť čistá a upokojená pleť bez nadprodukcie kožného mazu.

Pre unavenú pleť
Potrebnú vzpruhu dodá vašej pleti maska ​​z bieleho jogurtu a medu, tejto stálice domácej kozmetiky. Jogurt má upokojujúce účinky a pomáha zmierniť začervenanie. Primerané množstvo jogurtu o izbovej teplote zmiešajte s lyžicou medu, nechajte pôsobiť 10–15 minút a potom zmyte, jemnými krúživými pohybmi žinkou si pritom urobte peeling.

Pre aknóznu pleť
Jahody nie sú výborné len na jedenie, vzhľadom na vysoký obsah kyseliny salicylovej, ktorá otvára upchaté póry a pôsobí antibakteriálne, sú skvelým pomocníkom v boji s akné. Ako antibiotikum pôsobí aj med, takže táto kombinácia si s akné ľahko poradí. Umyte tri jahody, roztlačte ich a rozmiešajte s dvoma lyžičkami medu. Nechajte pôsobiť až 20 minút, potom opláchnite. Používajte ideálne 2x týždenne po dobu až dvoch mesiacov. Med môžete zmiešať aj so škoricou, v pomere 2 lyžice medu a 1 lyžička škorice. Antibakteriálna škorica je na akné tiež veľmi účinná. Vzniknutú hmotu naneste na tvár (alebo na potrebné miesta) a nechajte pôsobiť 10 –15 minút. Táto maska ​​funguje aj na otravné čierne bodky

Proti pigmentovým škvrnám
S týmto nepríjemným problémom vám pomôže citrónová šťava. Vitamín C v nej obsiahnutý je protizápalový a má aj výrazný anti-age efekt. Okrem toho ale tiež dokáže prírodným spôsobom bieliť, a to nielen pigmentové škvrny, ale taktiež znižuje začervenanie citlivej pleti. Citrónovú šťavu zmiešajte s troškou bieleho jogurtu a naneste na tvár. Nechajte pôsobiť 10–15 minút a opláchnite. Kto má otužilejšiu pleť, môže skúsiť naniesť vatovým tampónom priamo citrónovú šťavu a nechať rovnako dlho pôsobiť.

Proti čiernym bodkám
Nevzhľadné čierne bodky sú vlastne rozšírené a upchaté póry. Samozrejme tu pomáha odborné mechanické čistenie, avšak touto maskou boj proti čiernym bodkám značne podporíte. Stačí na ňu biely jogurt a citrónová šťava. Kyselina mliečna obsiahnutá v jogurte rozjasňuje a zosvetľuje, protizápalová citrónová šťava jej zdatne sekunduje. Nechajte na pleti 10–15 minút, potom zmyte.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img