Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Porovnanie parametrov TunnelBear VPN Unlimited proti BlufVPN: Čo vybrať?

Redakce doporučuje

Oplatí sa objednať TunnelBear Unlimited, alebo bude lepšie SlickVPN? Preklepli sme si obe VPN, obodovali ich a skóre je 7/10 – 6,8/10.

Rýchlosť pripojenia TunnelBear – Slick VPN, Ktorá víťazí?

Prenosová rýchlosť je jedným z najdôležitejších parametrov VPN, nevynímajúc Tunnel Bear Unlimited VPN a Slick VPN.

Sťahovanie dát pri prvej z VPN nám bežalo rýchlosťou 39 Mb/s, priemerný download druhej VPN bol 60 Mb/s. Tunnel Bear Unlimited VPN sa ukázala byť o 21 Mb/s pomalší ako Slick VPN.

Priemerný upload u Tunnel Bear sme namerali 13 Mb/s. SlickVPN v priemere dosahovala 48 Mb/s, čiže ich o 35 Mb/s rýchlejšie.

Prvá VPN dosiahla v teste rýchlosti odozvy 166 ms. SlickVPN sme namerali priemerných 185 ms. Čím nižšia hodnota rýchlosti odozvy, tým lepšie, takže Tunnelbear VPN Unlimited sa ukázala o 19 ms horšie.

Skóre TunnelBear VPN Unlimited vs. SlickVPN zatiaľ je 3/10 – 4/10.

Zadarí sa Tunnel Bear Unlimited VPN prehrávať Netflix?

Vysoká rýchlosť pripojenia je dôležitým parametrom pre odblokovanie Netflixu, Tunnel Bear VPN Unlimited túto schopnosť nezvládne. Pri väčšine VPN sa stačí pripojiť a zvoliť krajinu, SlickVPN odomknúť Netflix nevie.

Vďaka VPN je možné odblokovať aj youtubové videá, ktoré sú v Česku skryté, pričom SlickVPN takú schopnosť nezvláda. Druhá z VPN funkciu obídenia YouTube zámku obsahuje.

Pri výbere VPN sa oplatí pozerať aj na podporu Multi-Hop pripojenia, ochranu DNS a Tor. Taká TunnelBear VPN Unlimited ponúka ochranu pred DNS únikmi a SlickVPN napr. neposkytuje whitelist.

Čo sa týka funkcií, je výsledok 7/10 vs. 6/10.

Ako si stojí Tunnelbear Unlimited VPN v šírke ponúkaných krajín a serverov?

Nízka ponuka VPN serverov môže spôsobiť nízku rýchlosť, Tunnel Bear VPN Unlimited má v ponuke 2600 serverov. V ponuke SlickVPN sme zistili 500 serverov. Prvá menovaná tak ponúka o 2100 viac .

Podobne dôležitý je počet krajín, u Slick VPN v okamihu písania článku bol 59. Druhá z porovnávaných VPN má 49, o 13 viac. V tomto porovnaní tak víťazí.

Preverte si tiež počet súčasne pripojiteľných zariadení, ktorých Tunnelbear Unlimited VPN vie 5. SlickVPN súčasne pripojí 5 zariadenia. Prehľad všetkých parametrov nájdete v článku najlepšie VPN.

Ktoré platformy zvláda TunnelBear Unlimited a ktoré zvláda Slick VPN?

Jedným z prvých parametrov VPN, na ktoré by ste mali pozerať, sú podporované platformy, TunnelBear Unlimited VPN zvládne Android OS a pripojí zariadenie s iOS. Druhá VPN z porovnania Slick VPN iPhony s iOS zabezpečí, zariadenie so systémom Android dokáže ochrániť.

Krajina pôvodu VPN zohráva úlohu pri zdieľaní informácií o používateľoch s políciou, pretože sa riadi miestnymi zákonmi. TunnelBear Unlimited je registrovaná v Kanade. Sídlo firmy prevádzkujúcej druhú VPN je v USA.

Rozhranie TunnelBear Unlimited nebola lokalizovaná v slovenskom jazyku, Slick VPN slovensky tiež nie je.

V známkovaní podporovaných platforiem dosiahla TunnelBear VPN Unlimited bodového súčtu 10/10, SlickVPN má 9/10.

Cena Tunnel Bear Unlimited VPN vs. Slick VPN

SlickVPN možno zaobstarať od 4,04 € mesačne, predplatiť druhú z VPN si môžete za 3,34 € mesačne. Hodnotenie VPN za pomer ceny a funkcií je 7/10 pre prvú z porovnávaných služieb a 7/10 pre druhú porovnávanú VPN.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img