Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Pozdrav slnku krok za krokom: Cvičte ho a nemusíte chodiť do posilňovne

Redakce doporučuje

Áno, podľa všetkého to totiž vyzerá, že pozdrav slnku ráno je lepšia ako večerná hodinová návšteva posilňovne.

Päť Tibeťanov krok za krokom: Cvičte ich každý deň a nemusíte do posilňovne!

Na čo slúži toto malé vrecko?
Viete na čo slúži malé vrecko na vašich džínsoch? Teraz ju už nepotrebujete.
Pozdrav slnku – Surya Namaskara vznikol, ako inak, ako v Indii. Je zostavený z niekoľkých po sebe idúcich ásán – jogových pozícií, ktoré jedna na druhú plynule nadväzujú. Počet jednotlivých pozícií sa môže meniť. Najčastejšie ich je dvanásť, ale môžete sa stretnúť aj s iným počtom.

Zostavu opakujte, koľkokrát uznáte za vhodné. Niekto ju opakuje dvakrát a iný zase dvanásťkrát. Hlavne sa do počtu opakovaní nenúťte, nakoniec aj tak uvidíte, že postupne budete sami chcieť počet odcvičených zostáv navyšovať. Cvičiť by sa malo ráno hneď prebudení as prázdnym žalúdkom.

Nič lepšie pre telo urobiť nemôžete
Verte nám, je to tak! Jednotlivé ásány sú zostavené tak, aby dochádzalo k dokonalému zahriatiu a pretiahnutiu každého kúsočku vášho tela. Pokiaľ budete pozdrav Slnku cvičiť pravidelne, budete viac pružní, menej často chorí a plní energie. Ak nie ste veľmi zvyknutí cvičiť, tak vám každodenný pozdrav Slnku prinesie aj celkom viditeľnú zmenu postavy, nechajte sa prekvapiť!

Pozor by si však mali dať tí, ktorí trpia na vysoký tlak, choroby srdca a ženy od štvrtého mesiaca tehotenstva. Ak máte problémy s chrbticou, tak sa vždy najskôr poraďte so svojím ošetrujúcim lekárom.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img