Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Starostlivosť o podlahu a koberce v domácnosti so zvieratkami

Redakce doporučuje

Naši domáci miláčikovia sú súčasťou našej rodiny a chceme, aby si užívali pohodlie domova ako každý iný člen našej rodiny. Keď príde však na rad naša podlaha a koberce, môže byť náročné udržať ich čisté. S našimi radami sa vám to určite podarí.

Kúpte si koberec odolný voči škvrnám

Ak premýšľate nad kúpou koberca,  koberec odolný voči škvrnám je vždy správna cesta. Zvážte túto možnosť, ak vymieňate koberec alebo chcete kúpiť nový koberec na drevenú podlahu alebo dlažbu. Tento typ koberca je často drahší, ale tiež vydrží dlhší čas. Koberec  odolný voči škvrnám má už na vláknach nanesenú ochrannú vrstvu. Nie sú potrebné žiadne ochranné postupy, pretože vydrží čistenie parou a vysávanie bez toho, aby príliš stratil svoju integritu.

Použitie koberčekov na miestach s vysokou premávkou, najmä pri vchodoch, môže tiež pomôcť domácnostiam so zvieratami udržať koberce čisté. Behúne a koberčeky zachytia špinu a blato. Zároveň sú tiež dekoračným bonusom, ktorý každej miestnosti dodá charakter a lesk. S toľkými farebnými schémami a možnosťami dizajnu si máte z čoho vyberať.

Zabráňte poškriabaniu podlahy

Jednou z bežných obáv pri vlastnení kvalitných podláh je, že ich vaši domáci miláčikovia poškriabu. Existuje však niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste minimalizovali škrabance na povrchu vašich podláh. Najúčinnejšou obranou je pravidelné strihanie nechtov vášho domáceho maznáčika. Toto je obzvlášť dôležité u väčších plemien psov, pretože vyvíjajú väčší tlak na podlahy z tvrdého dreva, keď pobehujú alebo sa hrajú. Ak máte v izbách parkety alebo drevené podlahy a uvidíte na nich škrabance od domáceho maznáčika, nemusíte prepadať panike, pretože sa zvyčajne vyskytujú iba v povrchovej úprave a nie v samotnom dreve.  Pred  vchodové dvere umiestnite rohože na zachytenie nečistôt a vody.

Čistenie zvieracieho moču

Moč domácich zvierat je jednou z najťažších vecí, s ktorými treba bojovať, pokiaľ ide o starostlivosť o koberce. Aby ste z koberca dostali náhodné škvrny od moču, musíte ho zachytiť pomerne rýchlo. Najprv si vezmite niekoľko papierových utierok a stúpnite na ne s topánkami. To vám pomôže vytiahnuť moč bez toho, aby ste ho šírili. Pokračujte v tom, kým papierové utierky takmer nevyschnú. Pripravte zmes z 1 čajovej lyžičky amoniaku a 1 šálky vody. Nastriekajte na danú oblasť a nechajte pôsobiť 5 minút. Použite pevnú kefu a robte malé krúživé pohyby z vnútornej strany miesta smerom von. Použite mokrý/suchý vysávač na vytiahnutie zvyškov z koberca. To by malo zabrániť zafarbeniu moču a zabezpečiť jeho vytiahnutie z koberca.

Používajte stabilné misky na jedlo a vodu

Zatiaľ čo niektoré domáce zvieratá určite narobia väčší neporiadok ako iné, pokiaľ ide o čas kŕmenia, väčšina z nich má tendenciu nechať aspoň nejaké jedlo okolo svojej misky. Ak máte obavy z krmiva pre domáce zvieratá alebo vody na podlahe, skúste použiť ťažkú ​​misku, ktorá je stabilná, aby ste zabránili rozliatiu. Pod misky na jedlo a vodu môžete tiež použiť vodotesnú podložku, ktorá vám pomôže ochrániť podlahu. Ak použijete podložky vyrobené z gumy alebo podobných materiálov, pomôžu tiež zabrániť tomu, aby sa misky pohybovali a nepoškriabali tak podlahy.

Či už vlastníte domáceho miláčika alebo premýšľate, či si nejakého zaobstarať,  naše tipy vám  pomôžu ako sa správne postarať o podlahu a koberce aj v domácnosti s chlpatými členmi rodiny.


Do koupelny můžete dát koupelnové předložky, které slouží k bezpečnému vylézání z vany nebo sprchového koutu, aby jste neuklouzli.


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img