Neděle, 21 dubna, 2024
- Reklama -události

Vyberte si ubytovanie a vydajte sa do prekrásnej Terchovej

Redakce doporučuje

Poznávať históriu Slovenska môžu stále našinci aj zahraniční hostia, a vždy sa dozvedia niečo nové, aj keď už o danom mieste alebo dobe všeličo počuli. Miestom, kde môžete nasávať mnohé z histórie Slovenska, mnohé o postave Juraja Jánošíka, slávneho slovenského zbojníka, ktorý, ako legenda hovorí, bohatým bral a chudobným dával, môžete v Terchovej. Zažijete tu dovolenku v tradičnom slovenskom duchu.

Krásna a vyhľadávaná Terchová

Obec Terchová sa nachádza na severe Slovenskej republiky v okrese Žilina, medzi Krivánskou Fatrou a Kysuckou vrchovinou. Jej história siaha do roku 1580 a dnes k nej patrí úctyhodných 68 osád. Terchovej sa tiež hovorí vstupná brána do Vrátnej doliny, a aj preto je vyhľadávaným miestom mnohých turistov. Užijete si tu krásne a nezabudnuteľné prechádzky, túry, neodmysliteľne patrí celá táto oblasť k slovenskej histórii aj k ľudovým tradíciám. Nechýbajú tu mnohé atrakcie, pamiatky, užijú si tu mladí aj seniori.

Hlavným lákadlom pre množstvo návštevníkov je Múzeum Juraja Jánošíka. Stála expozícia Jánošík a Terchová je umiestnená v budove Obecného úradu Terchová priamo v centre obce. Pozriete sa na to, ako vyzeralo tradičné terchovské obydlie, zistíte mnohé z histórie Terchovej, folklóru, zo zvykov Terchovej a mnohé vám tu povedia aj o samotnom J. Jánošíkovi. Ak chcete vyskúšať tradičné ubytovanie Terchová, ubytujte sa v dreveniciach alebo v chalupe. Užijete si nezameniteľnú a nezabudnuteľnú dovolenku, nech už ste odkiaľkoľvek.

Obísť by ste nemali ani vrch Oblaz a rozhľadňu Terchovské srdce s výškou 30 m. Pozrite sa na obec aj vrcholky Malej Fatry. Nachádza sa na konci náučného chodníka Národného parku Malá Fatra a dostanú sa tu aj kočíky a ľudia na vozíčku.

Socha J. Jánošíka, Terchovský vláčik, Relax centrum Terchovec, lanový park Terchová, rodná osada J. Jánošíka, to všetko a mnoho viac na vás čaká práve tu. Stačí rezervovať si ubytovanie a vydať sa do Terchovej.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Wellness pobyty Dunajská Streda – Veľkonočný oddych v objatí termálov

Dunajská Streda je dokonalým miestom pre všetkých, ktorí túžia stráviť veľkonočné sviatky v pokoji a harmónii. Vďaka svojej výhodnej...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img