Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Na čo si dať pozor ak predávate byt

Redakce doporučuje

Potrebujete predať rýchlo byt ale neviete ako na to? Dôvodov, pre ktoré ste sa rozhodli predať nehnuteľnosť môže byť mnoho a pri samotnom predaji nie sú podstatné. Keďže je na Slovensku stále veľa lokalít, kde dopyt prevyšuje ponuku môžete nehnuteľnosť predať celkom rýchlo, samozrejme ak viete ako šance na rýchly predaj zvýšiť.

Realitný agent

Ak chcete byt predať čo najskôr oslovte realitného agenta. Je to lepšie ako dať len inzerát do novín do rubriky „Byty na predaj Bratislava“ a čakať kedy si niekto inzerát prečíta a zavolá vám. Oslovte viac agentov, požiadajte ich o ocenenie vašej nehnuteľnosti a vyberte si toho, ktorý vidí na byte viac pozitív. Na ich základe môže byt predať rýchlo a dobre.

Zároveň sa u realitného makléra informujte aké poplatky budete za sprostredkovanie predaja bytu platiť a čo všetko v rámci jeho služieb môžete očakávať.

Cena

Zistite si približnú cenu na základe podobných nehnuteľností vo vašej lokalite. Je síce dobré predať byt za najvyššiu sumu ale kým sa nájde kupca, ktorý cenu zaplatí môžu ubehnúť mesiace.

Čistota

Predávate starší byt, ktorý už nejakú minulosť má za sebou. Pripravte sa ale na obhliadky bytu. Udržujte nehnuteľnosť v poriadku. Vysávajte, utierajte prach, vetrajte a nenechávajte veci na zemi. Čistí a uprataný byt pôsobí väčším dojmom čo hrá vo váš prospech.

Opravy

Na trhu nájdete aj novostavby, ktoré si žiadnu opravu nevyžadujú, napríklad Jégého alej byty na predaj ešte zopár má. Váš starší byt síce nie je novostavba ale ľudia, ktorí ho chcú kúpiť v ňom chcú plnohodnotne bývať. Ak máte v stenách škáry vyplňte ich. Pokiaľ je na stene fľak po tom ako vás vytopil sused vymaľujte to. Aj keď ide o banality záujemcovia v tom môžu vidieť veľký problém a váš byt nekúpia.

Zbytočne to ale nepreháňajte. Nemusíte vymieňať kuchynskú linku, sanitu či dávať novú podlahu. Ak sa netrafíte do vkusu záujemcov budete len zbytočne vyhadzovať peniaze na skrášlenie bytu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img