Neděle, 21 dubna, 2024
- Reklama -události

Mýty o akné – aká je pravda?

Redakce doporučuje

Biele pupáčiky či čierne bodky vedia potrápiť každého z nás. Aj keď akné nie je život ohrozujúci stav biely pupáčik, ktorý si ráno objavíte na tvári vám pokazí celý deň. A keďže nikdy neviete kedy sa akné prejaví snažíte sa ho čo najrýchlejšie zbaviť. Koľko „zaručených a 100% overených“ spôsobov ako sa zbaviť akné ste už vyskúšali? A koľko z nich naozaj fungovalo?

Akné treba vytlačiť

Nie. Ak to urobíte koledujete si o veľký problém, známy aj ako podkožné akné. Biely pupáčik je plný hnisu a baktérií. Ak sa ho budete snažiť vytlačiť je veľké riziko, že časť z baktérií a hnisu vtlačíte hlbšie do pokožky. Vytvoríte tak najlepšie podmienky pre vznik zápalu v koži čo sa navonok prejaví červenou zapálenou hrčkou v koži. Zbaviť sa tohto problému je dlhšie a aj náročnejšie.

Akné treba vysušiť

Nie. Ďalšia chyba, ktorej veria celé generácie. Akné vzniká pri nadmernej tvorbe kožného mazu, ktorý spolu s odumretými kožnými bunkami a patogénmi upcháva kožné póry. Upchaté póry sa prejavujú čiernymi bodkami či bielymi pupáčikmi.

Ak sa rozhodnete akné vysušiť, napríklad kozmetikou s alkoholom začne koža na toto vysušovanie reagovať zvýšenou tvorbou kožného mazu. V snahe udržať pleť hydratovanú, zabrániť jej ďalšiemu vysušovaniu a zabrániť prieniku patogénov bude koža produkovať kožný maz vo vyššej miere. Viac kožného mazu znamená väčšie problémy s akné a to predsa nechcete.

Akné je znakom zlej starostlivosti o pleť

Nie. Veľa ľudí s akné sa mylne domnieva, že problémy s pokožkou súvisia s nedostatočnou čistotou pleti. Nadmerné čistenie pleti, používanie kozmetiky s agresívnymi čistiacimi zložkami či častý peeling pleť zbytočne namáhajú, dráždia a vysušujú.

Aknóznu pleť stačí dôkladne vyčistiť dvakrát denne – ráno a večer. Zaobstarajte si na to kozmetické produkty vhodné na aknóznu alebo mastnú pleť. Zamerajte sa na produkty, ktoré vyčistia póry, odstránia odumreté kožné bunky, zmiernia produkciu kožného mazu, odstránia nadbytok mazu z pokožky a pleť hydratujú. Kým zbadáte ich účinok môže to trvať aj pár týždňov, ale výsledok bude stáť za to.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Wellness pobyty Dunajská Streda – Veľkonočný oddych v objatí termálov

Dunajská Streda je dokonalým miestom pre všetkých, ktorí túžia stráviť veľkonočné sviatky v pokoji a harmónii. Vďaka svojej výhodnej...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img