Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Zdravší a fit vďaka smartfónu a hodinkám: poznáte najnovšie trendy?

Redakce doporučuje

Tvrdenie, že moderné technológie dokážu uľahčiť cestu za zdravím a pomôcť pri dodržiavaní zdravotného životného štýlu nie je novinkou. Smartfón v spolupráci s inteligentnými hodinkami vás dokáže nielen povzbudiť k zlepšovaniu zdravia, ale aj pomôcť v kritických situáciách či postrážiť užívanie liekov. Vývoj napreduje veľmi rýchlo, preto ak sa nebojíte moderných technológií a zároveň chcete žiť zdravšie, určite by ste mali poznať nasledujúce trendy.

Smarthodinky toho dokážu stále viac

Smarthodinky dokážu už dnes úplne bežne sledovať váš srdcový tep, spánkové návyky a fyzickú aktivitu. Drahšie zariadenia už umožňujú z týchto záznamov vyhotoviť ucelené záznamy, ktoré eventuálne dokážete predložiť aj vášmu lekárovi za účelom presnejšej diagnózy. Senzory ale zvládnu omnoho viac a tak sa čoraz častejšie pri smart zariadeniach môžete stretnúť aj s meraním saturácie krvi, krvného tlaku a dokonca aj telesnej teploty.

Rozšírený kalendár zameraný na vaše zdravie

Pri celom rade nejasných zdravotných príznakov sa oplatí viesť si kalendáre. Typickým príkladom sú alergici so sennou nádchou, ktorým sa odporúča viesť si „peľový kalendár“ s príznakmi. Smartfón s príslušnou aplikáciou vám pomôže zaznamenávať vaše prejavy alergie a prípadne ich aj porovnávať s oficiálne vydávaným peľovým kalendárom. Omnoho presnejšie tak môžete sledovať svoje príznaky a podľa toho aj ovplyvniť svoju liečbu. Tieto možnosti ale zďaleka nekončia pri alergiách.

Ak vás napríklad trápi inkontinencia bez zjavnej príčiny, lekár vám odporučí viesť si špeciálny kalendár príznakov, ktorý bude dôležitou pomôckou pri odhalení a následne aj odstránení príčiny.

Beriete lieky? Už nikdy nezabudnete!

Smartfóny a smarthodinky vás pri braní liekov postrážia. Stačí raz nastaviť aké lieky a v akých intervaloch beriete a už sa nemusíte obávať, že zabudnete, alebo si lieky vezmete v nesprávnom poradí. Nejde pritom len o obyčajnú pripomienku, že si máte zobrať liek. Špecializované aplikácie dokážu odsledovať dávkovanie, poradie a presné načasovanie. Skrátka na to, že si máte vziať liek už nikdy nezabudnete.

Foto: elements.envato.com

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img