Neděle, 2 dubna, 2023
- Reklama -události

Akú kozmetiku vybrať pre bábätko?

Redakce doporučuje

Bábätká majú citlivú pokožku, ktorá vyžaduje špeciálnu starostlivosť. Pri výbere kozmetiky pre najmenších by ste preto mali siahnuť len po výrobkoch s vhodným zložením. Na čo si dať pozor, vám prezradíme v nasledujúcom článku.

Detská kozmetika je šetrná k pokožke

Kozmetika pre bábätká by mala obsahovať len látky, ktoré ju nedráždia a nemali by spôsobiť alergické reakcie. Aby ste si mohli byť istá, že sa na pokožke neobjavia začervenanie, šupinky alebo vyrážka, pri výbere skontrolujte zloženie produktov. Kozmetika pre deti by nemala obsahovať parabény, silikóny, parfumy, farbivá a silné esenciálne oleje. Najvhodnejšia je prírodná kozmetika, ktorá podlieha prísnym pravidlám výroby. Na bezpečnosť prípravkov sa môžete spoľahnúť aj pri výrobkoch známych značiek detskej kozmetiky.

Čo budete potrebovať?

Ak robíte prvé nákupy kozmetiky pre novorodenca, vyberte zatiaľ len niekoľko základných produktov. Keď ich vyskúšate, budete môcť vybrať ďalšie. Nie je tiež vhodné nakupovať priveľa kozmetiky do zásoby. Na starostlivosť o bábätko miniete spočiatku len malé množstvá. Niektorým baleniam by potom mohla skončiť záručná doba pred tým, ako ich miniete. Ak dieťatko trpí kožnými alergiami, spravidla, na to prídete už v pôrodnici. Sestričky na oddelení vám tam poradia, akú kozmetiku bude potrebovať.

Nákup kozmetiky pre bábätko

Čo teda nakúpiť? Aby ste mali všetko pripravené, budete potrebovať krém na zadoček proti zapareninám, detské mlieko, krém alebo olej po kúpeli a mydlo na kúpanie. Vlásky bábätka môžete umývať šampónom. Myslite aj na ošetrenie pupka — zadovážte si lieh a gázu na jeho čistenie. V základnom nákupe kozmetiky by nemal chýbať krém na ochranu proti slnku. V zime je vhodné siahnuť po kréme, ktorý chráni pokožku pred vetrom a mrazom. Kvalitnú kozmetiku od overených výrobcov si môžete nakúpiť aj lacnejšie. Stačí, ak využijete Benu lekáreň zľavový kód.

Všetku kozmetiku si dopredu nakúpte najlepšie po jednom balení, neskôr si ju budete dokupovať podľa potreby. Vaše priateľky, starí rodičia či kolegovia z práce vám, pravdepodobne, tiež kozmetiku podarujú pri návšteve bábätka.

Ako často kúpať bábätko

Odborníci sa zhodujú na tom, že pri najmenších bábätkách to netreba preháňať s množstvom kozmetiky ani s umývaním. Postačí ho kúpať trikrát týždenne. Pravidelné kúpanie každý večer preto nie je potrebné. Podľa názoru lekárov každodenné umývanie pokožky celého tela navyše zvyšuje riziko atopického ekzému a vysúša pokožku. Problémom je tiež, že znižuje množstvo baktérií na pokožke, ktoré sú jej prirodzenou ochrannou vrstvou. Častejšie sa môžu vyskytovať aj rôzne kožné infekcie.

Vybrať si môžete aj čas. Niektoré deti nemajú radi, keď ich umývate, večer pred spaním by ste ich tým zbytočne rozrušili. Kúpanie si preto môžete naplánovať na iný denný čas. Ak vaše dieťatko teplá voda, naopak, upokojuje, najlepšie urobíte, ak ho okúpete pred večerným kŕmením. Po ňom ho už len uložíte do postieľky. Všetko potrebné na starostlivosť o pokožku bábätka nakúpite na Notino. Vybrať všetko potrebné pre deti je často nákladné, preto vás iste poteší Notino zľava.

Zadoček umývajte čistou vodou

Výnimku z tohto pravidla má zadoček, ktorý je neustále dráždený močom a stolicou. Nemusíte ho však večer zvlášť umývať. Postačí, ak pri výmene plienky budete namiesto vlhčených utierok používať handričku namočenú do vody alebo froté rukavice. Vlhčené utierky môžete využiť na odstránenie najväčšej nečistoty alebo mimo domova.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Už v prvých týždňoch tehotenstva prebieha v tvojom tele množstvo zmien

Prvé týždne tehotenstva sa nesú v znamení prekvapenia, prvotného šoku a zmiešaných emócií či obáv. Hoci sa navonok ženské...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img