Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Tipy na letné smoothie

Redakce doporučuje

Máte radi ovocie, zeleninu, rôzne semienka, oriešky, ovocné šťavy aj studené polievky? To všetko je teraz v lete možné využiť na osvieženie sa. Skúsiť si môžete pripraviť studenú paradajkovú alebo uhorkou polievku, a keď dáte do mixéra niekoľko surovín, do práce, do školy, na výlet alebo kdekoľvek pôjdete, môžete vziať vo fľaši výborné a energiu dodávajúce smoothie, ktoré pritom náramne osvieži.

Jahody, banány, jablká

Práve teraz je sezóna jahôd, preto je ideálne využiť ich a pridať kdekoľvek, kde môžete, teda aj do smoothie. Pripravte si hrsť umytých jahôd, olúpaný banán a jedno jablko zbavené stredu. Na zriedenie môžete použiť 100% jablčnú alebo jahodovú šťavu. Všetko spolu zmixujte do vami obľúbenej hustoty a podávajte. Pokiaľ ho pijete hneď, môžete šťavu nahradiť aj mliekom.

Maliny, marhule a čierne ríbezle

Veľmi zdravé sú čierne ríbezle, ktoré sú sezónnou krátkodobou záležitosťou. Pokiaľ je máte na záhrade alebo je uvidíte na trhu, kúpte si ich aspoň 200 g a pripravte si z nich 4 porcie smoothie. K 50 g čiernych ríbezlí, ktoré majú zaujímavú chuť i vôňu, pridáte 3 marhule a hrsť malín. Opäť zriedite šťavou, ideálne z čiernych ríbezlí, ale použiť môžete akúkoľvek. Tí, ktorí majú radi chia semienka, môžu ich bez obáv pridať. Rozmixujte a podávajte.

Smoothie bez mixéra

Nemáte na chalupe, pod stanom alebo na výlete možnosť použiť mixér? Potom skúste smoothie zmes – rýchlo ho pripravíte, dodá vám mnoho vitamínov a minerálov a zaručene vám bude chutiť. Vybrať si môžete zloženie s jahodami a mätou, čučoriedkami a acai, ananásom, kivi a jablkom, s červeným ovocím, s mangom a chia a ďalšie.

Ak sa ráno cítite unavení, či už je to tým, že ste v noci kvôli horúčave zle spali, alebo ste unavení po niekoľkodňovom náročnom programe v zamestnaní, vyskúšajte si dať na raňajky matcha tea. Osvieženie vášmu telu dodá studená voda s citrónom, ktorú môžete popíjať celý deň. A ako odmenu po športe alebo letnej túre si môžete dopriať trochu orechového krému, ktorý poteší chuťové bunky aj prospeje vášmu organismu.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img