Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Brunchová sezóna začína – Urobte si výnimočný deň

Redakce doporučuje

Jar je ideálny čas na relax vonku spojený s priateľmi a rodinou jedlom. A brunch, alebo piknik v parku je najlepší spôsob, ako to všetko skĺbiť dohromady. Brunch je spojenie raňajok a obeda, a zvyčajne sa podáva medzi 10:00 a 14:00. Je to skvelá príležitosť dopriať si sladké aj slané jedlá, stráviť príjemný víkendový čas a nikam sa neponáhľať. Či už hľadáte spôsob, ako osláviť špeciálnu príležitosť alebo len chcete stráviť lenivé nedeľné dopoludnie s blízkymi, brunch je ideálnou voľbou.

zdroj: www.unsplash.com

Čo je to brunch?

Brunch má dlhú históriu, ktorá siaha až do 19. storočia. Termín „brunch“ prvýkrát použil anglický spisovateľ Guy Beringer v článku z roku 1895, ktorý napísal pre Hunter’s Weekly. V článku Beringer navrhol nové jedlo, ktoré by sa podávalo medzi raňajkami a obedom a umožnilo by ľuďom spať v nedeľu ráno bez toho, aby vynechali dôležitý pokrm. Nápad sa rýchlo chytil a brunch sa čoskoro stal obľúbenou zábavou pre majetných. 

Dnes sa brunch teší obľube po celom svete a mnohé reštaurácie cez víkendy ponúkajú brunch menu. Typicky sa brunch servíruje ako viacero menších chodov, ktoré sú naservírované v malých miskách. Samozrejme – nesmie chýbať káva, čerstvý džús a pri špeciálnych príležitostiach aj prosecco, alebo šampanské. Predovšetkým talianske prosecco sa v posledných rokoch stáva hitom každého brunchu. Prosecco akciu aj z tohto dôvodu akčné letáky ponúkajú celkom pravidelne. To, či je prosecco v akcii zistíte jednoducho napríklad na stránke www.kaufino.com/sk. Obľúbeným kokteilom z prosecca je napríklad mimosa – prosecco s pomarančovým džúsom. Pri tejto príležitosti sa oplatí vyskúšať napríklad cenovo dostupné Lidl prosecco.

Piknik, alebo radšej brunch? Kľudne oboje!

A ak ste dostali chuť na pobyt v prírode, alebo v parku, ideálnym spôsobom, ako si užiť vonku s priateľmi a rodinou je piknik. Piknik je jedlo, ktoré sa zvyčajne konzumuje vonku, často v parku alebo na inom scénickom mieste. Slovo „piknik“ pochádza z francúzskeho slova „pique-nique“, čo znamená trochu si vybrať, a prvýkrát sa použilo v 17. storočí.

Pikniky môžu byť jednoduché alebo honosné a komplikované a výber jedál je samozrejme na vás. Zvyčajne zahŕňajú sendviče, ovocie a iné ľahko konzumovateľné jedlá, ktoré si môžete vychutnať aj bez príborov. Samozrejme v tom prípade ale treba mať po ruke dezinfekciu, alebo vlhčené obrúsky, aby vám zalepené prsty neskazili kulinársky zážitok.

Cestou do parku sa tak môžete zastaviť napríklad v predajni Teta Drogérie, alebo si prezrieť Teta drogérie leták, či sa na potrebné výrobky náhodou nevzťahuje výhodná akcia

Pikniky sú skvelým spôsobom, ako stráviť slnečné popoludnie s priateľmi a rodinou, a sú ideálne na oslavu špeciálnych príležitostí, ako sú narodeniny a výročia.

Brunch a piknik recepty: ohúrte originalitou

Ak ste sa už rozhodli pripraviť vlastný brunch, alebo piknik a predviesť svoje kuchárske umenie, nebudete snáď servírovať praženicu s rožkom. Prekvapte svojich milovaných originálnymi brunch receptami. Inšpirovať sa môžete napríklad aj v inonárodných kuchyniach. Mnoho inšpirácie sa dá načerpať napríklad v mexickej, stredozemnej, alebo blízkovýchodnej kuchyni. Nič ale nepokazíte ani starou dobrou klasikou, ako sú volské oká, alebo zastreté vajíčka. Dajte si ale záležať na prezentácii, pretože to, čo každému dobrému brunchu, alebo pikniku dodá atmosféru je nádych luxusu

Od klasických jedál, ako sú vajcia Benedikt a palacinky, až po modernejšie výtvory, ako sú avokádové toasty a raňajkové burrito, na brunchi si každý nájde niečo. 

Jednou z najlepších vecí na brunchi je, že je to perfektná príležitosť vychutnať si sladké aj slané jedlá. Pre tých, ktorí majú chuť na sladké, medzi obľúbené jedlá patria francúzske toasty, vafle a palacinky podávané s ovocím a šľahačkou. Medzi slané jedlá napríklad quiche, frittata a raňajkové sendviče.

Brunch a piknik sú dva skvelé spôsoby, ako si počas jarnej sezóny užiť vonku s priateľmi a rodinou. Či už hľadáte spôsob, ako si dopriať svoje obľúbené neskoré raňajkové jedlá, alebo si chcete vychutnať pokojné jedlo v prírode, existuje veľa chutných receptov a zábavných nápadov, z ktorých si môžete vybrať. Prečo teda nezobrať svojich blízkych a nevydať sa na deň s výborným jedlom a zábavou na slnku?

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Vyhnite sa zdražovaniu a šetrite s Tipli.sk

Nakupovanie z pohodlia domova sa v posledných rokoch stalo čoraz viac obľúbeným. Na internete existujú tisícky e-shopov, kde môžete...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img