Úterý, 30 května, 2023
- Reklama -události

Trendy v závesoch

Redakce doporučuje

Módnym trendom nepodlieha len oblečenie, obuv či kabelky ale aj zariadenie domácností. Našťastie sa móda v tejto oblasti nemení tak často ako je tomu pri oblečení. Ak si práve zariaďujete domácnosť a chcete byť in vsaďte na štýlové moderné závesy.

Závesy, ktoré sú in

Vybrať vhodné záclony a závesy do každej izby nie je taký veľký problém. V závislosti od miestnosti môžete nájsť luxusné závesy do obývacích izieb či veselé a farebné závesy do detskej izby. Ak sa orientujete podľa zatemnenia môžete si vybrať blac-out alebo dim-out závesy. Záleží to od toho koľko svetla chcete aby závesy prepustili. Pokiaľ ale chcete kráčať s módou vsaďte aj na trendy v doplnkoch do domácnosti.

Prírodné vzory

Všade vo svete sa kladie dôraz na prírodu a životné prostredie. Preneste z nej kus aj do izieb vo forme závesov. Ak si vyberiete závesy s kvetinovým motívom alebo motívom zvierat určite nesiahnete vedľa.

Farba

Do každej izba sa asi nehodia kvetinové farebné závesy. Ak hľadáte jednofarebný záves, ktorý by dal izbe nádych elegancie a luxusu siahnite po modrom odtieni. Modrá alebo akvamarínová farba navodia pocit harmónie, pokoja a vyrovnanosti. Modrá je farbou oblohy aj mora takže s nimi dostanete do domu aj kúsok prírody.

Výrazné odtiene modrej podporujú myslenie zatiaľ čo bledé a jemnejšie odtiene upokojujú a zlepšujú koncentráciu.

Priehľadné závesy

V dnešnej dobe sa stavajú domy s veľkými presklenými oknami. Vďaka nim sa dostane do izieb viac slnečných lúčov, ktoré prehrajú celú miestnosť. Aj na tento typ okien môžete umiestniť závesy. Siahnite po jemných priesvitných závesoch, ktoré v každej miestnosti pôsobia elegantne a decentne.

Tieto závesy by mali siahať až po zem. Aj keď s nimi miestnosť nezatienite úplne oceníte ich hlavne v letných horúčavách, keď máte okná otvorené dokorán a chcete obmedziť priechod slnečných lúčov. Hrubšie látky síce zabránia prieniku lúčov úplne, ale zabránia aj vniknutiu vánku, ktorý môže miestnosť príjemne ochladiť.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Brunchová sezóna začína – Urobte si výnimočný deň

Jar je ideálny čas na relax vonku spojený s priateľmi a rodinou jedlom. A brunch, alebo piknik v parku...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img