Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Tvárenka: Naučte sa ju správne nanášať a uberiete si niekoľko rokov

Redakce doporučuje

Aj v otázke tváreniek funguje móda. V 80. rokoch sa tvárenka nosila takto. Aplikácia tvárenky nie je žiadna veda, treba o nej ale niečo vedieť. Ideálne miesto nájdete tým, že sa na seba usmejete. Farebné guličky sú jedna z možností tvárenky.

Či už ste make-upová novicka, alebo ostrieľaná mazačka, najskôr vám neunikla existencia tvárenky. Čo sa pod týmto názvom skrýva? A na čo tvárenka slúži?

Potreba skrášľovať svoj zovňajšok je stará rovnako ako ľudstvo samo. Už starí Egypťania si líčili linky, prepichovali uši, snažili sa mať čo najdlhšie riasy a zvýrazňovali si obočie. V dobách, kedy bolo v móde mať čo možno najbledšiu tvár, prišla ale aj potreba nevyzerať ako maska ​​bez života a dodať si zdravý vzhľad. A tak v období baroka (17. – 18. stor.) prišla spolu s bielym púdrom tvárenka. Jemný nádych do ružova na líčkach nosila napokon aj Mária Terézia.

Prečo to? Ružové tváričky značili zdravie, fyzickú kondíciu a tiež chuť k milostným dobrodružstvám. Nie náhodou sa tvárenka nanáša priamo do miest, kde žena sčervenie po akejkoľvek fyzickej aktivite. Schválne sa na seba niekedy pozrite po milostnom akte a potom to porovnajte s miestom, kam sa nanáša tvárenka.

Správne miesto, kam s tvárenkou, by malo byť na tie najbacuľatejšie miestečka na vašej tvári, keď sa zoširoka usmejete. Na tzv. jabĺčka či líčka. Tam naneste jemný poprašok tvárenky v zodpovedajúcej farbe a máte vyhrané. Nevymýšľajte žiadne zložité tvary, jednoducho líčka naozaj len poprášte a potom prejdite zľahka rukami, aby tvárenka vyzerala prirodzene.

Dôležitá u tvárenky je aj správna farba a konzistencia, ktorá zodpovedá vášmu typu pleti. Okrem toho každá spoločenská udalosť si v ideálnom prípade žiada iný odtieň tvárenky, rovnako tak, ako rôzne ročné obdobia. Nie je tiež dobré zabúdať na svoj typ pleti. Pre veľmi bledé typy sa príliš nehodí tvárenka s fialovým podtónom, na tmavších kráskach zase nevyzerá dobre oranžový podtón. Suchá pleť si lepšie poradí s krémovou lícenkou, mastná so sypkou púdrovou. Cez každú ale patrí fixácia transparentným púdrom.

Ak ste tzv. zimný typ, teda máte bledú pleť, najlepšie na vás bude vyzerať svetlo ružová tvárenka, pri letnom type s olivovou pleťou skôr tmavo červená. Tiež platí, že čím väčšia tma vonku je, tým tmavšiu tvárenku použite. Pri večernom líčení sa nebojte do toho oprieť viac a pridať, cez deň buďte naozaj opatrná a pokiaľ je to možné, líčte sa v dennom svetle. Veľmi jednoducho by sa mohlo stať, že to pod umelým svetlom preženiete a dopadnete ako Marfuša.

A to určite nikto nechceme. Marfuša bola nielen nepekná, ale jej červené tváričky naozaj neboli hitom ani v rozprávkovom svete.


Pre niekoho je dôležitá cena tovaru, preto si môžete na Shopti vyhľadávať a filtrovať tovar podľa ceny.


- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img