Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Prešľapy s vlasmi, ktoré vám môžu pridať aj niekoľko rokov

Redakce doporučuje

Všetky chceme vyzerať mlado a atraktívne. A úprava vlasov nám v tej snahe môže značne pomôcť, ale aj nám podraziť nohy. Aké sú najväčšie vlasové průšvihy, ktoré nám rozhodne neprospejú?

Na začiatku treba povedať, že mladá tvár zachráni všetko, aj rôzne kadernícke prešľapy. Avšak po štyridsiatke už je namieste účes voliť starostlivejšie. Môže nám totiž prospieť, ale aj značne uškodiť. Čomu sa teda vyhnúť, ak si chceme zachovať stále mladistvý vzhľad? Všeobecne platí, že všetkého veľa škodí, toho sa môžeme na začiatok držať.

Účes mikádo patrí medzi najobľúbenejšie účesy.
2 fotografie
Čítajte tiež:
Účesy z krátkych a polodlhých vlasov pre ženy stredných rokov, ktoré uberú vek
Príliš dlhé vlasy

V príliš dlhých vlasoch splývajúcich pozdĺž tváre už bohužiaľ nebudeme vyzerať ako víly, skôr vynikne tvár, ktorá už má tendenciu trochu vädnúť. Vzhľadom k tomu, že po štyridsiatke máloktorej z nás narastú husté vlasy po zadok, veľa žien siahne po umelom predĺžení. Ani to situáciu nezachráni, vyzerá to neprirodzene a roky nám to skôr pridá. Ako ideálnu dĺžku pre zrelšie ženy kaderníci odporúčajú po kľúčnej kosti, ktorá dodá patričný objem a šmrnc.

Veľmi krátke vlasy

Dobrý nie je ani druhý extrém, úplne krátke vlasy. V tých vyniknú všetky detaily tváre, na ktoré už nechceme príliš upozorňovať. Vačky pod očami, previsnuté viečka, prvé vrásky, povädnuté rysy okolo úst. Vzdušný polodlhý účes nám urobí rozhodne lepšiu službu.

Vzdušným polodlhým účesom rozhodne nič nepokazíte. Vzdušným polodlhým účesom rozhodne nič nepokazíte. Zdroj: Profimedia

Šedivé vlasy

V poslednej dobe je poznať trend priznať šediny. A je fakt, že studený šedivý odtieň (ktorému však tiež musíme venovať starostlivosť) mnohým ženám pristane a spolu s vhodným strihom môže vyzerať veľmi elegantne. Nechodiť stále ku kaderníkovi na dofarbovanie odrastov je príjemné aj pre našu peňaženku. Je však nutné vziať do úvahy, že tým priznáme vek. Bohužiaľ, je to tak, šedivé vlasy môžu pristane, ale žiadnu ženu neomladí.

Kontrastné farby

Príliš výrazné farby kontrastujúce s pleťou tiež nie sú pre ženy 40+ to pravé, pretože zvýraznia nedokonalosti, ktoré už v tom veku má na tvári každá z nás. Ak sa chceme farbiť z dôvodu oživenia odtieňa alebo zakrytia šedín, je oveľa vhodnejšie zvoliť farbu blízku našej pôvodnej, bude pôsobiť lichotivejšie.

Môžete si zafarbiť vlasy o niekoľko odtieňov.Môžete si zafarbiť vlasy o niekoľko odtieňov.Zdroj: Profimedia

Princeznovské kučery

Dlhé nakulmované lokne unesie možno účastníčka maturitného plesu, aj keď aj tam už ide o účes trochu vyšlý z módy, ale u zrelšej ženy lokne pôsobia dvojnásobne neprirodzene. Dobrú službu nám urobia skôr vzdušné plážové vlny, ktoré nie je ťažké vytvoriť ani v domácich podmienkach a zmažú nám niekoľko rokov.

Prežehlené vlasy

Príliš lichotivo ale nepôsobia ani vlasy vyžehlené úplne do rovná, ktoré potom trochu mŕtvo visí okolo tváre a dodávajú mu unavený, povolený vzhľad.

Helma

Žiaducu službu nám neurobí ani prílišný objem, ku ktorému sme si dopomohli mohutným tupírovaním a lakovaním, ktoré vytvoria z vlasov nepriepustnú pevnú helmu. S takým monštrom na hlave bohužiaľ nebudeme vyzerať ako mladé dievča s korunou hustých vlasov, ale skôr ako prísny prízrak učiteľky či úradníčky z dôb dávno minulých.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img