Čtvrtek, 29 února, 2024
- Reklama -události

Najkrajšie miesta Liptova

Redakce doporučuje

Liptov patrí k najnavštevovanejším regiónom Slovenska s úžasnými horami, jaskyňami a výhľadmi. Stojí za to preskúmať okolie Ružomberka a Liptovského Mikuláša. Stádo oviec pasúcich sa na horských lúkach neodmysliteľne patrí k atmosfére horského regiónu Liptov. Okrem toho sa na Liptove môžete tešiť na malebné horské lúky, vysoké hory, salaše, koliby a v neposlednom rade na chutné jedlo v podobe bryndzových halušiek, údených syrov a korbáčikov.

Možnosti na kúpanie

Ak sa chcete pri pobyte na Liptove trochu osviežiť, za pekného počasia si  môžete vychutnať priehradu Liptovská Mara, v chladnejšom počasí množstvo termálnych kúpalísk a aquaparkov. Ak cestujete s deťmi, určite sa zastavte v Tatralandii, ktorá ponúka množstvo atrakcií a animačných programov. Nájdete tu aj široký výber termálnych kúpalísk ako Bešeňová, Lúčky alebo Liptovský Ján. Ak chcete zažiť romantickú noc so svojou polovičkou, navštívte hotel Permon v Podbanskom.

Arborétum uprostred mesta

Zelená plocha v Liptovskom Hrádku je obklopená obytnou zástavbou, takže pripomína skôr park ako chránenú oblasť. Toto slovenské arborétum je absolútnym unikátom. Okrem toho, že je najstaršie na Slovensku, je aj najvyššie položeným v strednej Európe.

Najväčšia skalná brána

Pohľad ako z filmu sa vám naskytne pri výstupe na nízkotatranský masív, ktorý nesie názov Ohnište. Tento chodník má prevýšenie necelých 900 metrov a je vhodnejší pre skúsenejších turistov. Pre jeho zdolanie si preto rezervujte celý deň. Cestou sa môžete kochať zaujímavými skalnatými útvarmi. Po náročnom výstupe sa dostanete na vrchol Okno s výškou 10 metrov. Tento skalný útvar je zasadený do nádhernej prírody Národného parku Nízke Tatry. Z Ohništa môžete sledovať panorámu Nízkych Tanier ako na tanieri. 

Na objavovanie krás Liptova budete potrebovať niekoľko dní, preto si nájdite ubytovanie Ružomberok alebo ubytovanie v Liptovskom Mikuláši. Nájdete tu veľký výber hotelov, penziónov i privátov. Obľúbené sú chaty Ružomberok nie len pre turistov, ale aj pre spoločenské a firemné akcie.

- Reklama -magazin
- Reklama -PR článek

Nejnovější články

Nápady na rýchle a zdravé večerné pokrmy

Po náročnom dni je často otázka "Čo na večeru?" jednou z najťažších. Hľadáte niečo, čo je jednoduché na prípravu,...
- Reklama -magazin

Více od autora

- Reklama -spot_img